O nas

Obudzić w dziecku głód czytania. Zaciekawić intrygującą, ładną okładką, a potem – zachwycić tekstem. Rozbawić je dobrym żartem, przyciągnąć wartką akcją, dać mądre przesłanie do przemyśleń i dyskusji.

 

Z tą myślą od ponad 25 lat konsekwentnie wydajemy książki dla dzieci i młodzieży najlepszych polskich autorów.

Wydajemy znanych i uznanych: Wandę Chotomską, Adama Bahdaja, Zbigniewa Nienackiego, Joannę Papuzińską, Annę Onichimowską, Michała Rusinka, Renatę Piątkowską, Joannę Olech, Barbarę Kosmowską, Marcina Pałasza i innych.

Mamy na swoim koncie wiele debiutów: Kacperiadą debiutował u nas Grzegorz Kasdepke, opowiadaniami o psie Kaktusie Barbara Gawryluk, muzyczną Akoladą Izabella Klebańska, Kawą z kardamonem – Joanna Jagiełło, Kazimierz Szymeczko książką A to historia!, Paweł Wakuła tytułem Co w trawie piszczy.

U nas rozwinęli skrzydła: Paweł Beręsewicz, Katarzyna Ryrych.

Nasze książki wielokrotnie nagradzano i wyróżniano w konkursach literackich: im. Kornela Makuszyńskiego, Polskiej Sekcji IBBY, Książka przyjazna Dziecku.

Popularyzacja czytelnictwa to nasza misja i pasja. Wraz z bibliotekami wojewódzkimi organizujemy w kilku województwach akcję czytelniczą Z książką na walizkach – spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami”, podczas której wędrujemy z naszymi autorami do małych miejscowości w wielu regionach Polski.

Wydajemy liczne serie czytelnicze. Te najbardziej dla nas charakterystyczne to Wojny dorosłych–historie dzieci, A to historia! i Plus minus 16.

 

Wciąż przygotowujemy nowości, poszukujemy interesujących tematów, inspirujemy pisarzy, słuchamy, o czym chcieliby przeczytać nasi czytelnicy.

I doskonale się przy tym bawimy!